mniej dwa razy dziennie po śniadaniu i po kolacji przed pójściem spać. Leczenie stomatologiczne może być bardzo kosztowne, dlatego warto zapobiegać ubytkami zębowymi. Podobnie jest jeśli chodzi o leczenie kanałowe. Endodoncja jest bardzo kosztownym leczeniem, jednak czasami jest konieczna.
W tym celu chcemy wybrać lekarza stomatologa, który będzie profesjonalistą i pomoże nam uporać się z ubytkami. Dobry dentysta to taki, który rozumie nasz lęk, jeśli on nam towarzyszy. Potrafi też trafnie zdiagnozować i wykonać leczenie, którego potrzebujemy. Stomatologia nie jest łatwą dziedziną medycyny i wymaga dużych umiejętności.
Niektórzy dość dużo pieniędzy przeznaczają na leczenie zębów. Warto pamiętać o tym, żeby regularnie udawać się na przegląd. Najlepiej robić to 2 razy w roku, ponieważ wtedy mamy duże szanse na to, że lekarz dentysta znajdzie niewielkie ubytki i wyleczy je skutecznie w odpowiednim i krótkim czasie. Kiedy pójdziemy do dentysty po dłuższym czasie może się okazać, że zmiany są dosyć zaawansowane i wymagane jest bardziej skomplikowane leczenie. Ból zęba potrafi być bardzo dotkliwy, dlatego dobrze jest nie bagatelizować go i iść do stomatologa jak najszybciej jest to możliwe. Mamy szansę uniknąć wtedy kosztownego leczenia oraz być zdrowszym. Zaoszczędzimy czas i pieniądze.
Współczesna endodoncja dostępna dla każdego
Polska to jeden z krajów, który znajduje się w ogonie Europy, jeżeli chodzi o stan uzębienia obywateli. Na szczęście jednak sytuacja ostatnio znacznie się poprawiła. Stare gabinety rodem z PRL zastąpione zostały nowoczesnymi placówkami, a prywatna wizyta u specjalisty, jakim jest dentysta, nie jest już nieosiągalnym luksusem, gdyż poziom płac w Polsce mocno wzrósł, a ze względu na sporą konkurencję, ceny usług są niezwykle zróżnicowane i można znaleźć takie, które charakteryzują się wysoką jakością i jednocześnie nie rujnują domowego budżetu, co dawniej pozostawało jedynie w sferze marzeń.
Wśród usług, których jakość i dostępność wzrosła w szczególnym stopniu, jest opieka specjalisty w szybko rozwijającej się dziedzinie, jaką jest endodoncja. Kiedyś stomatologia nie była aż tak zróżnicowana wewnętrznie i zabieg leczenia kanałowego przeprowadzał zwykły stomatolog, co w wielu przypadkach nadal jest praktykowane, jednak jeżeli naprawdę troszczymy się o swoje uzębienia, w razie zaistnienia konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego, powinniśmy udać się do kliniki, w której leczyć nas będzie wyspecjalizowany w tego typu zabiegach endodonta.
Dla pacjentów dobrą wiadomością jest też to, że wraz z postępem technologicznym, leczenie kanałowe obarczone jest dziś o wiele mniejszym ryzykiem powikłań i jest też o wiele bardziej przyjemne, gdyż dziś bywa praktycznie bezbolesne. Czasy, w których leczenie kanałowe budziło uzasadnioną panikę wśród pacjentów, którzy za wszelką cenę próbowali opóźnić wizytę u specjalisty lub nawet usuwali ząb, byle nie przeprowadzać tego typu zabiegu, należą dziś do przeszłości.
Mamy tutaj na protetykę stomatologię estetyczną
Student stomatologi w pierwszych latach edukacji uczy się właściwie tyle samo co student medycyny, musi poznać wszelkie zagadnienia związane z anatomiczną i fizjologiczną budową ciała. Powinien znać farmakologię oraz histopatologię. Stomatologia dzieli się na wiele działów, które należy zagłębić. Mamy tutaj na protetykę, stomatologię estetyczną oraz endodoncję. Endodoncja zajmuje się przeważnie leczeniem chorób, które ściśle powiązane są z miazgą zęba oraz z tkankami wierzchnimi. Podstawowym zabiegiem wykorzystywanym w stomatologii jest leczenie kanałowe, pozwala ono uratować zęba, którego nerw został zainfekowany. Leczenie kanałowe polega na usunięciu nerwów, wyczyszczeniu wszystkich kanałów i zalaniu ich wypełnieniem. Następnie formowane są guzki na powierzchni zęba. Formowanie guzków jest bardzo ważne, każdy dentysta wiele miesięcy nauki poświęca na praktykowaniu właściwej obróbki zęba. Jeśli guzek zostanie niedbale uformowany możemy mieć problemy ze zgryzem, odczuwać dyskomfort podczas jedzenia oraz spania. Dzisiaj wizyta w gabinecie stomatologicznym jest zazwyczaj bezbolesna, lekarze mają do wyboru szeroki wachlarz znieczuleń. Zazwyczaj korzystamy z zastrzyków, które znieczulają okolice zęba, który będzie leczony. Wkłucie jest nieco nieprzyjemne, ale w późniejszym etapie leczenia nie czujemy bólu, ani dyskomfortu. Wypełnienia współczesne są bardzo trwałe, nie są dla nas w żadnym stopniu toksyczne i możemy cieszyć się nimi przez wiele lat. Wyrywanie zębów obecnie jest coraz rzadsze, dlatego jeśli dbamy o zęby - dłużej możemy cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.